XVI Międzynarodowa Konferencja Zachód-Wschód

19 maja br. odbyła się 16. edycja Międzynarodowej Konferencji Zachód-Wschód. W trakcie wydarzenia znakomici polscy i zagraniczni wykładowcy podzielili się ze słuchaczami swoją wiedzą oraz doświadczeniem. Po raz pierwszy konferencja została zorganizowana przez Wydział Lekarsko-Stomatologiczny powstały w wyniku połączenia z Wydziałem Medycznym. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął  JM Rektor WUM - prof. Zbigniew Gaciong.

Na część naukową złożyły się dwie sesje wykładowe oraz sesja referatowa i plakatowa. Wśród wykładowców znalazły się dwie prelegentki z zagranicy. Pierwszą z nich była prof. Jenny Gallagher z King’s College London, a drugą prof. Natalia Bidenko z Bogomolets National Medical University.
W trakcie sympozjum z wykładami na auli wystąpili również pracownicy naukowo-dydaktyczni naszej uczelni: prof. Agnieszka Mielczarek z Zakładu Stomatologii Zachowawczej, prof. Jolanta Kostrzewa-Janicka z Katedry Protetyki Stomatologicznej, prof. Izabela Domitrz z Kliniki Neurologii, dr Maciej Janiszewski z Zakładu Niewydolności Serca i Rehabilitacji Kardiologicznej WUM, dr Piotr Regulski z Zakładu Radiologii Stomatologicznej i Szczękowo-Twarzowej. Wystąpił też Janusz Szulik z Towarzystwa Ubezpieczeń Inter Polska.
Konferencji towarzyszyła sesja referatowa i plakatowa. W sesji referatowej zaprezentowano 11 prac, zaś w sesji plakatowej 10.

Współorganizatorami konferencji byli: Komisja ds. Lekarzy Dentystów i Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie im. Prof. Jana Nielubowicza

Patronami konferencji byli: Towarzystwo Ubezpieczeń Inter Polska, Colgate oraz Ivoclar

Szczegółowa relacja z wydarzenia znajduje się pod linkiem- https://www.wum.edu.pl/konferencja-zachod-wschod-2023