W dniu 7 września 2024 z okazji Światowego Dnia Fizjoterapii, który przypada na dzień 8 września, Wydział lekarsko-stomatologiczny WUM był współorganizatorem turnieju siatkówki fizjoterapeutów w drużynach mieszanych. Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia był Mazowiecki Oddział Terenowy Biura KIF. Turniej rozpoczął się od przywitania uczestników przez Wojewódzkich Koordynatorów KIF Pana Marka Muchę oraz Michała Szafarewicza, a także dziekan Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego prof. dr hab. n. med. Dorotę Olczak-Kowalczyk i prodziekan ds. kierunków: fizjoterapia, audiofonologia z protetyką słuchu i elektroradiologii dr hab. n. med. Joannę Peradzyńską. Turniej objął swoim patronatem Rektor WUM. Do udziału w rywalizacji zgłosiły się trzy drużyny. Mecze sędziowali pracownicy WUM Pani dr n. o zdr. Dorota Saganowska z Zakładu Podstaw Fizjoterapii oraz Mgr Antoni Stradomski ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu. Organizacja turnieju nie byłaby możliwa, gdyby nie ogromna pomoc i Dyrektor Centrum Sportowo-rehabilitacyjnego Pani Karolinie Skinder. W turnieju nie było przegranych, wszystkie 3 drużyny znalazły się na podium.
Zachęcam do udziału przy organizacji sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w CSR WUM.
Najbliższy finał WOŚP odbędzie się 25 stycznia 2025 roku, jednak organizacja sztabu i prac związanych z Wydarzeniem wymaga zaangażowania już od października.
Od liczby osób chętnych i możliwości ich włączenia się w działania zależy jakość przedsięwzięcia, stąd prośba o zgłoszenia i wypełnienie deklaracji już teraz.
Poniżej znajduje się link do formularza zgłoszeniowego:
https://forms.office.com/e/Y94LQwx3wy
Temat koordynuje kierownik CSR WUM - Pani Karolina Skinder (karolina.skinder@wum.edu.pl, tel: +48 22 11 66 301; +48 797 602 594).
ZUS oraz Warszawski Uniwersytet Medyczny zapraszają na dyżury ekspertów w placówkach WUM
Zakład Ubezpieczeń Społecznych wraz z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym zapraszają wszystkie osoby zainteresowane (pracowników Szpitala i Uczelni oraz studentów) na indywidualne konsultacje ze specjalistami.
Tematyka spotkania obejmie następujące zagadnienia:
- działalność gospodarcza i obowiązki przedsiębiorców wobec ZUS,
- wysokość składek w działalności gospodarczej, umowie o pracę oraz umowach cywilnoprawnych,
- ulgi dla przedsiębiorców w opłacaniu składek,
- emerytury i renty (w tym renta rodzinna dla studenta),
- elektroniczne zwolnienia lekarskie – certyfikat ZUS i aplikacja mobilna dla lekarza,
- funkcjonalność Platformy Usług Elektronicznych ZUS.
W trakcie spotkania będzie można założyć i potwierdzić profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Konsultacje odbędą się bez wcześniejszych zapisów.
Dyżur ekspertów odbędzie się w godzinach 10.00-14.00, w dniu 15 maja 2024 r.
w Samodzielnym Publicznym Klinicznym Szpitalu Okulistycznym, ul. Marszałkowska 24/26, w bibliotece (pok. 4.42, 4.piętro)
ZUS oraz Warszawski Uniwersytet Medyczny zapraszają na dyżury ekspertów w placówkach UCK WUM
Zakład Ubezpieczeń Społecznych wraz z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym mają zaszczyt zaprosić wszystkie osoby zainteresowane (pracowników Szpitala i Uczelni oraz studentów) na indywidualne konsultacje ze specjalistami. Tematyka spotkań obejmie następujące zagadnienia:
- działalność gospodarcza i obowiązki przedsiębiorców wobec ZUS,
- wysokość składek w działalności gospodarczej, umowie o pracę oraz umowach cywilnoprawnych,
- ulgi dla przedsiębiorców w opłacaniu składek,
- emerytury i renty (w tym renta rodzinna dla studenta),
- elektroniczne zwolnienia lekarskie – certyfikat ZUS i aplikacja mobilna dla lekarza,
- funkcjonalność Platformy Usług Elektronicznych ZUS.
W trakcie spotkanie będzie można założyć i potwierdzić profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Konsultacje odbędą się bez wcześniejszych zapisów.
Dyżury ekspertów będą miały miejsce, w godzinach 10.00-14.00:
- 20 marca 2024 r.- Uniwersyteckie Centrum Stomatologii Centrum Medyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Sp. z o.o. , ul. Stanisława Binieckiego 6 ; parter, gabinet 1.40 – wejście z poczekalni Zakładu Stomatologii Estetycznej
- 17 kwietnia 2024 r.- Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka, Plac Starynkiewicza 1-3 Warszawa Hol wejście do Ambulatorium
ZAPRASZAMY
Składamy wyrazy szczerego współczucia i żalu Pani prof. dr hab. Renacie Górskiej, Rodzinie oraz najbliższym z powodu śmierci mamy
Władze Dziekańskie Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Intranet dla pracowników Uczelni- link
KIF- Bezpłatne szkolenia dla Fizjoterapeutów
Bezpłatne szkolenia z KIF przeznaczone dla fizjoterapeutów (również dla tegorocznych absolwentów)- warunkiem jest posiadanie prawa wykonywania zawodu
Ruszyły zapisy na XVII Ogólnokrajową Konferencję Naukową: Młodzi Naukowcy w Polsce - Badania i Rozwój
Konferencja odbędzie się 22 maja 2023 w Lublinie oraz on-line w tym samym czasie.
Każdy uczestnik może zaprezentować referat lub plakat, opublikować streszczenie swojego wystąpienia, oraz ma również prawo opublikowania dwóch rozdziałów w monografiach w języku polskim lub angielskim. Konferencja ta jest również doskonałą okazją do wymiany poglądów oraz do zdobycia doświadczenia.
Szczegóły można znaleźć w załączniku poniżej oraz pod adresem: www.mlodzinaukowcy.com
Poprzednie edycje zgromadziły tysiące uczestników z wielu renomowanych uczelni krajowych, instytutów i centrów badawczych. Zaprezentowali oni tysiące referatów i plakatów, których jakość była na bardzo wysokim poziomie, a dyskusje po prelekcjach były niezwykle ożywione będąc swoistym egzaminem dla ich autorów. Na bazie wygłoszonych referatów powstał cykl zwięzłych tematycznie monografii, w których swoje prace opisali zarówno studenci studiów doktoranckich jak i ich najmłodsi absolwenci, którzy uzyskali już stopień doktora.
Instrukcja postępowania w przypadku sytuacji nadzwyczajnych