Komunikat Rektora WUM z 01.10.2024 r.

Prosimy o zapoznanie się z Komunikatem Rektora WUM z dnia 1 października 2024 r. w sprawie ustawowego obowiązku przedłożenia przez studenta informacji, zaświadczeń i oświadczeń w placówkach, w których odbywa zajęcia praktyczne lub praktyki zawodowe z udziałem pacjentów małoletnich, zgodnie z którym studenci są zobowiązani do złożenia w dziekanacie następujących informacji i zaświadczeń:

1)    Informacji z Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym:

• z Rejestru z dostępem ograniczonym (informacja w formacie PDF),
  • z Rejestru Państwowej Komisji (informacja w formacie PDF).

Rejestr Sprawców Przestępstwa na Tle Seksualnym prowadzony jest w systemie teleinformatycznym, informację uzyskuje się online pod adresem: https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/pobierz-informacje-z-rejestru-spr…

2)    Zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego (KRK)

W przypadku zaświadczeń uzyskanych w wersji papierowej prosimy o dostarczenie dokumentów bezpośrednio do Dziekanatu do pracownika toku studiów właściwego dla danego roku.

Wykaz punktów informacyjnych KRK, w których można uzyskać zaświadczenie w formie papierowej

Jeżeli zaświadczenie zostało uzyskane online po zarejestrowaniu się na e-platformie MS Krajowy Rejestr Karny (https://ekrk.ms.gov.pl/ep-web) należy przesłać je z konta służbowego (adresu studenckiego, np. s012345@student.wum.edu.pl) do odpowiedniego opiekuna roku. Uzyskując zaświadczenie online, otrzymuje się plik w formacie zip, który będzie zawierał 3 pliki (wizualizacja PDF, XML, podpis elektroniczny). Wszystkie 3 pliki należy przesłać w e-mailu.

Zaświadczenie nie mogą być starsze niż z kwietnia 2024 r.

Zgodnie z załączonym Komunikatem, nieprzekraczalny termin dostarczenia dokumentów upływa:

• 31.10.2024 r. – Informacja z Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym oraz zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego i oświadczenie o kraju lub krajach, w których zamieszkiwało się w ciągu ostatnich 20 lat.
  • 29.11.2024 r. – Informacje i zaświadczenia z rejestrów zagranicznych.

Brak dostarczenia wyżej wymienionych dokumentów do Dziekanatu we wskazanych wyżej terminach będzie skutkować niedopuszczeniem do zajęć/praktyk z winy studenta.

Oświadczenie 1 (dotyczące zamieszkania w przeszłości w innych państwach)

Oświadczenie 2 (państwo nie przewiduje sporządzenia informacji z rejestrów karnych lub nie prowadzi się rejestru karnego)

UWAGA! Oświadczenia muszą być dostarczone wyłącznie w ORYGINALE!

FAQ - Pytania i odpowiedzi dotyczące uzyskiwania zaświadczeń