Praktyki - kierunek fizjoterapia

Warunkiem przystąpienia do zaliczenia wakacyjnej praktyki zawodowej jest:

1. Złożenie do Dziekanatu wypełnionego wniosku o odbycie praktyki.

2. W przypadku wyboru jednostki niepublicznej dodatkowo złożenie wykazu sprzętu jakim dysponuje jednostka.
3. Po wyrażeniu zgody zostaną wydane następujące dokumenty:

• skierowanie na praktykę
  • dzienniczek praktyk

Zgodnie z Załącznikiem n r 1 do Zarządzenia n r 175/2020 Rektora WUM z dnia 3 września 2020 r. „Student, który nie zaliczył praktyk wakacyjnych lub śródrocznych z powodu braku możliwości odbycia ich w trybie stacjonarnym lub zdalnym, uzyskuje zezwolenie na warunkowe podjęcie studiów w kolejnym roku akademickim i zobligowany jest do zaliczenia brakujących praktyk i zajęć praktycznych do końca kolejnego roku akademickiego.” Praktyki mogą być realizowane jedyne w dni wolne od zajęć dydaktycznych.

Wykaz praktyk kierunek FIZJOTERAPIA w roku akademickim 2022/2023

Najczęściej zadawane pytania dotyczące praktyk wakacyjnych - II rok fizjoterapii:

• Kiedy najwcześniej można zacząć oraz kiedy najpóźniej można skończyć praktyki wakacyjne?
    Po zaliczeniu sesji letniej.
  • Czy jest jakakolwiek możliwość rozpoczęcia praktyk wakacyjnych przed oficjalnym zakończeniem II roku? Na przykład przy samodzielnym znalezieniu odpowiedniego ubezpieczenia?
    Nie.

• Czy jest wykaz placówek (wykonany przez uczelnię), w których można odbyć praktyki? Jakie kryteria muszą one spełniać? Czy mogą to być prywatne gabinety?
    Nie ma wykazu placówek. Student wyszukuje placówki we własnym zakresie wg kryteriów dzienniczka praktyk wakacyjnych.
  • Kto może podpisać odbyte praktyki?
    Fizjoterapeuta z tytułem magistra
  • Czy można odbyć praktyki w więcej niż jednym miejscu?
    Tak. Do każdej placówki musi być złożony wniosek, a w przypadku jednostki niepublicznej dodatkowo wykaz sprzętu.
  • Gdzie można odszukać wykaz sprzętu, który musi mieć dana placówka, żeby móc odbyć w niej praktyki?
    Jednostka przedstawia swój wykaz sprzętu, którym dysponuje (zakres NFZ).
  • Czy rzeczywiście całe praktyki mają się składać wyłącznie z kinezyterapii?
    Tak.
  • Ile godzin zegarowych mamy obowiązek odpracować? Czy można pracować więcej niż 8 godzin jednego dnia?
    1 godzina dydaktyczna równa się 45 min. zegarowych. Godziny praktyk student ustala indywidualnie z jednostką.
  • Jakie są konsekwencje nieukończenia praktyk w wyznaczonym terminie?
    Brak zaliczenia z roku akademickiego.
  • Czy jest już znana data, w której dziekanat przygotuje dzienniczki praktyk? Czy studenci dostaną je mailowo?
    Na przełomie maja i czerwca po złożeniu kompletu dokumentów dziekanat przesyła mailowo dzienniczki i skierowanie na praktyki.
  • Jakie dokumenty trzeba zanieść do dziekanatu, żeby uzyskać zgodę na odbywanie praktyk?
    Wniosek o zgodę na praktyki ( druk dostępny na stronie Wydziału Medycznego) oraz wykaz sprzętu w przypadku jednostki niepublicznej (czyli niepodlegającej NFZ).
  • Do kiedy trzeba dostarczyć dokumenty o odbytych praktykach?
    Do 22.09.2023 student dostarcza wypełniony i podpisany dzienniczek praktyk.

Regulamin studenckich praktyk zawodowych realizowanych przez studentów Wydziału Lekarsko Stomatologicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Procedura Monitorowania Praktyk Na Wydziale Lekarsko-Stomatologicznym

Wymagania dotyczące placówki w której mogą być realizowane studenckie praktyki zawodowe w Wydziale Lekarsko-Stomatologicznym WUM

Porozumienie w sprawie studenckich praktyk zawodowych